Ta strona używa COOKIES!

Korzystając z niej wyrażasz zgodę na wykorzystywanie cookies, zgodnie z ustawieniami Twojej przeglądarki.

O szkole

Szkoła Podstawowa Cambridge Academy

Prywatna Szkoła Podstawowa Cambridge Academy powstała z inicjatywy rodziców, dla których priorytetem jest zapewnienie dzieciom nowoczesnej edukacji na najwyższym poziomie w przyjaznym środowisku, z zachowaniem ciągłości z wychowaniem i wartościami wynoszonymi przez dzieci z domu, w celu przygotowania ich do życia w społeczeństwie. 

Szkoła Podstawowa Cambridge Academy została w dniu 16 kwietnia 2018 r. wpisana pod numerem 533 do ewidencji szkół i placówek niepublicznych prowadzonej przez Prezydenta Miasta Torunia.

Siedziba Szkoły

Szkoła Podstawowa Cambridge Academy ma swoją siedzibę w ścisłym centrum toruńskiej Starówki. Lokalizacja ta jest dogodna dla dzieci i rodziców mieszkających we wszystkich dzielnicach miasta, czy to korzystających z komunikacji miejskiej, czy z transportu prywatnego. Położenie takie jednocześnie stwarza uczennicom i uczniom możliwość codziennego obcowania zarówno z historycznym klimatem miasta, jak i ułatwia dostęp do oferty zlokalizowanych na tym obszarze licznych instytucji kultury (muzea, teatry, galerie, sale koncertowe, etc.).

Budynek szkolny znajduje się na działce, na której niemalże nieprzerwanie od roku 1364 funkcjonują instytucje edukacyjne (przeczytaj więcej na ten temat). Remont budynku szkolnego odbył się na początku 2018 r. Sale szkolne zaaranżowane są w sposób sprzyjający koncentracji i nauce, szczególnie poprzez odpowiedni dobór kolorystyki i nowoczesnego wyposażenia.

Szkoła posiada własny obszerny dziedziniec.

Współpracujemy z:

Chcesz zapisać swoje dziecko?

Chcesz zapisać swoje dziecko?

Rekrutacja już trwa - zapraszamy do kontaktu!